Hakkımda

1989 yılında İstanbul Fatih’te doğdum. Dedemin ismini aldım. Babamın uluslararası işi ve yatırımları nedeniyle yurt dışına taşındık. İlkokulu Rochester, New York’ta bitirdim. Ortaokulu Sudan’da (Hartum) okudum, lise öğrenimimi ise Güney Afrika’da (Johannesburg) tamamladım. Lisans eğitimimi İşletme dalında Monash Üniversitesi’nde (Güney Afrika ve Malezya) aldım. Yüksek Lisans eğitimimi Uluslararası Ticaret dalında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde tamamladım. Bu süreçte İngilizce ve Arapçayı ana dilim gibi konuşmayı öğrendim.

Profesyonel yaşamıma Johannesburg’da kurulan ve Türkiye ile Afrika ülkeleri arasında güçlü bir köprü olan MON Yatırım’da başladım. Kendimi bildim bileli Afrika kıtası ile ilişki içindeyim. Anavatanımla Afrika ve Körfez ülkeleri arasında hem diplomatik hem de ekonomik ilişkileri geliştirmek isteyen herkese deneyimlerimle yol göstermek hayatımdaki en önemli hedefim. Tüm profesyonel yaşamımı bu hedefe ulaşmak için kurguladım. Gençliğimden bu yana aşina olduğum Afrika yaşam ve iş kültürüne dair elde ettiğim deneyimleri MON Yatırım çatısı altında birleştirdim. 2017 yılından bu yana da şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyorum.

Girişimciliğin ülkemiz için ne kadar önemli olduğu bilinciyle 2020 yılında kurulan H₂O Invest’in kurucu ortakları arasında yer almaya karar verdim. Aynı zamanda SENYAP Yatırım Yönetim Kurulu Üyeliği, Aksan Danışmanlık Ortağı sorumluluklarını da üstleniyorum.

İş ve Sosyal Sorumluluk

Meslek örgütleri ve STK’larda çeşitli görevler üstleniyorum.

  • MÜSİAD Diplomatik İlişkiler Başkanı
  • DEİK Sudan – Türkiye İş Konseyi Başkan Yardımcısı
  • Al Sharq Forum Yönetim Kurulu Üyesi
  • Forum İstanbul 2023 Konferansları Yönetim Kurulu Üyesi
  • Tüm Afrika’nın Dostları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi
  • Adil Efendi Vakfı (ADEV) Yönetim Kurulu Üyesi